Ferforje Bahçe Kapısı

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

FERFORJE BAHÇE KAPISI

Projenize özel sayısız ferforje bahçe kapı modelleri, sürgülü ferforje bahçe kapısı, garaj kapısı örnekleri, farklı  fiyat seçeneklerini  web sitemizden takip edebilir, 0216 3140837 nolu telefondan arayabilir ya da daha detaylı bilgi edinebilmek için İstanbul Ümraniye de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ferforje bahçe kapısı modelleri

Web sitemiz, sergilediğimiz ferforje bahçe kapılar  ve  garaj kapısı modelleri, firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz ferforje bahçe kapısı ve ferforje garaj kapısı çalışmalarının görsellerini içermektedir.

Ferforje bahçe kapısı  fiyatları

Projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz anda sayısız ferforje bahçe kapı modelleri ve farklı fiyat seçenekleri ile Savaşlar Ferforje  sizin için ideal bir çözüm ortağı olacaktır.

Demir bahçe kapıları

Ferforje bahçe kapıları, işlevselliğinin dışında insanoğlunun inanışlarının, geleneklerinin, zevk ve karakterlerinin yansıtıcısı olmuştur.  Bahçe kapısı sürgülü örnekleri de bulunmakla birlikte, genellikle çift kanatlıdır. Ferforje bahçe kapısının göbek kısımlarında mekan sahibine ait logo veya simgeler kabartma motifler veya çeşitli bezemeler bulunabilir.

Bahçe kapılarında kullanılan motifler

Bahçe Kapısının her iki yanında üzerinde kandiller bulunan sütunlar kapıya farklı bir görüntü kazandırır. Birçok ferforje bahçe kapısı uygulamasının üst bölümünde yer alan kemer ve kapı yüzeyinde bulunan göbek motiflerinde ferforje işçiliğinin en yetkin örneklerini görmek mümkündür.

Ferforje kapılarda kullanılan süslemeler, motifler ve şekiller oldukça zarif bir görünüme sahiptir. Demir kapıların malzemelerinde genel olarak dövme demir kullanılırken, kompozisyonunda dövme demirden yapılan bitkisel motifler, stilize yapraklar, göbekleri dökme demirden kabartmalı semboller bulunmaktadır.

Yaşam standartları neredeyse minimum olan toplumlarda bile giriş mekânına ve bahçe kapılarına özel önem verildiği görülür.  Ferforje bahçe kapıları, işlevselliğinin dışında insanoğlunun inanışlarının, geleneklerinin, zevk ve karakterlerinin yansıtıcısı olmuştur.

Bahçe kapılarının  sürgülü örnekleri de bulunmakla birlikte, genellikle çift kanatlıdır. Ferforje bahçe kapısının göbek kısımlarında mekan sahibine ait logo veya simgeler kabartma motifler veya çeşitli bezemeler bulunabilir. Kapısının her iki yanında üzerinde kandiller bulunan sütunlar kapıya farklı bir görüntü kazandırır.

  • Bahçe giriş kapıları
  • Sürgülü kapılar
  • Raylı kapılar
  • Kanatlı kapılar
  • Garaj kapıları
  • Yaya kapıları 

Birçok ferforje bahçe kapısı uygulamasının üst bölümünde yer alan kemer ve kapı yüzeyinde bulunan göbek motiflerinde ferforje işçiliğinin en yetkin örneklerini görmek mümkündür. Ferforje kapılarda kullanılan süslemeler, motifler ve şekiller oldukça zarif bir görünüme sahiptir.

Ferforje kapıların malzemelerinde genel olarak dövme demir kullanılırken, kompozisyonunda dövme demirden yapılan bitkisel motifler, stilize yapraklar, göbekleri dökme demirden kabartmalı semboller bulunmaktadır. Yaşam standartları neredeyse minimum olan toplumlarda bile giriş mekânına ve bahçe kapılarına özel önem verildiği görülür.

Ferforje bahçe kapısının üzerine işlenen veya sonradan monte edilen kimi işaret, levha ya da bezemeler toplumun geleneklerine, inançlarına ve kültürüne ait pek çok sembolik anlam taşımaktadır.

  • ferforje garaj kapıları
  • sürgülü  kapı
  • raylı demir kapı
  • kanatlı demir kapı

iletişim

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress