Ferforje Bahçe Korkuluğu

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

FERFORJE BAHÇE KORKULUĞU

Ferforje bahçe korkulukları için en iyi üretici firma

Farklı tarz ve modellerdeki ferforje bahçe korkuluk  örnekleri için bizleri   web sitemizden takip edebilir, 0216 3140837 nolu telefondan arayabilir yada tasarım ve imalat sürecinin sorunsuz ilerlemesi ve en uygun model, tarz ve fiyat çalışmasının yapılabilmesi için İstanbul Ümraniye de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ferforje bahçe korkuluk modellerinin en güzel örnekleri

Web sitemizde sergilediğimiz ferforje bahçe korkuluk modelleri firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz ferforje bahçe korkuluk çalışmalarına ait görselleri içermektedir.

Ferforje bahçe korkulukları için farklı  fiyat seçenekleri

Projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz anda sayısız ferforje bahçe korkuluk model ve farklı fiyat seçenekleri ile Savaşlar Ferforje  sizin için ideal bir çözüm ortağı olacaktır. Güvenliğiniz için bahçenizin çevresine yaptırdığınız demir korkuluk gibi dekoratif unsurların yapınıza katacağı artı değer tartışmasızdır.

Duvar üstü demir korkuluk nerelerde kullanılır

Ferforje, peyzaj mimarisinde de yaygın bir kullanım alanı bulmuştur. Ferforje bahçe korkulukları yapıdan çok dış mekâna ve sokağa aittir. Mimarların ve demirci ustalarının, cesur yenilikçi denemelerine olanak tanıyan ferforje bahçe korkulukları kimi zaman yapıların kimliği haline de gelebilmektedir. Ülkemizde demirci ustaları genel olarak birbirine benzer özellikte lokmalı, düz ve sade tarzlarda ferforje pencere parmaklıkları, şebekeler, ferforje korkuluklar yapmışlardır.

Duvar üstü demir korkuluklar

Geleneksel Türk mimarisinde kullanılan bahçe korkulukları, kare ya da yuvarlak kesitli demir çubukların dikey ve yatay yönde birbirini kesmesi ve bu kesişim yerlerine lokma adı verilen ve dövülerek biçimlendirilmiş olan, köşeleri kesilmiş küp şeklindeki demirlerin yerleştirilmesiyle yapılmışlardır. Bu gibi ferforje bahçe korkuluk sistemlerinin üzerine, Avrupa’da yapılmış parmaklık örneklerinde olduğu gibi, kıvrımlı yaprak ve sadeliği bozacak diğer başka süsler ilave edilmemiştir.

Bahçe korkuluk demirleri

Köşk, saray, yalı ve malikânelerin ferforje bahçe korkulukları dövme demir işçiliğinin en çok uygulandığı yapılardır. Süsleme sanatının tarihi insanlığın varoluşundan itibaren günümüze kadar birçok gelişim evrelerinden geçerek, değişik yapıda, malzeme ve teknikteki uygulamaları devam etmektedir. Farklı medeniyetlere ait eserler, yapıldığı dönemin ve toplumun karakterini yansıtmakla beraber, ait olduğu toplumun sanata bakışını, geldiği noktayı görebilme adına birer vesika niteliğindedir.

  • ferforje bahçe korkuluk fiyatları
  • ferforje bahçe duvar korkulukları
  • bahçe duvar üstü ferforje fiyatları
Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress