Ferforje Bahçe Korkuluğu

ferforje bahçe korkuluğu, Ferforje bahçe korkulukları
Ferforje bahçe korkuluk modelleri, ferforje bahçe korkuluk fiyatları, ferforje korkuluk örnekleri için Savaşlar Ferforje ve Metal Atölyesini  web sitesinden takip edebilir, 0216 3140837 nolu telefondan arayabilir yada tasarım ve imalat sürecinin sorunsuz ilerlemesi ve en uygun model, tarz ve fiyat çalışmasının yapılabilmesi için İstanbul Ümraniye de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ferforje bahçe korkuluk modelleri, ferforje bahçe korkuluk görselleri

Web sitemizde sergilediğimiz ferforje bahçe korkuluk modelleri firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz ferforje bahçe korkuluk çalışmalarını içermektedir. Ferforje bahçe korkuluğu gibi dekoratif unsurların yapınıza katacağı artı değer tartışmasızdır.

Ferforje bahçe korkuluk fiyatları

Projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz anda sayısız ferforje bahçe korkuluk örneği ve farklı fiyat seçenekleri için Savaşlar Ferforje ve Metal Atölyesinin sizin için ideal bir çözüm ortağı olacaktır.

Ferforje bahçe korkulukları
Ferforje, peyzaj mimarisinde de yaygın bir kullanım alanı bulmuştur. Ferforje bahçe korkulukları yapıdan çok dış mekâna ve sokağa aittir. Mimarların ve demirci ustalarının, cesur yenilikçi denemelerine olanak tanıyan ferforje bahçe korkulukları kimi zaman yapıların kimliği haline de gelebilmektedir. Ülkemizde demirci ustaları genel olarak birbirine benzer özellikte lokmalı, düz ve sade tarzlarda ferforje pencere parmaklıkları, şebekeler, ferforje korkuluklar yapmışlardır. Geleneksel Türk mimarisinde kullanılan bahçe korkulukları, kare ya da yuvarlak kesitli demir çubukların dikey ve yatay yönde birbirini kesmesi ve bu kesişim yerlerine lokma adı verilen ve dövülerek biçimlendirilmiş olan, köşeleri kesilmiş küp şeklindeki demirlerin yerleştirilmesiyle yapılmışlardır. Bu gibi ferforje bahçe korkuluk sistemlerinin üzerine, Avrupa’da yapılmış parmaklık örneklerinde olduğu gibi, kıvrımlı yaprak ve sadeliği bozacak diğer başka süsler ilave edilmemiştir. Köşk, saray, yalı ve malikânelerin ferforje bahçe korkulukları dövme demir işçiliğinin en çok uygulandığı yapılardır. Süsleme sanatının tarihi insanlığın varoluşundan itibaren günümüze kadar birçok gelişim evrelerinden geçerek, değişik yapıda, malzeme ve teknikteki uygulamaları devam etmektedir. Farklı medeniyetlere ait eserler, yapıldığı dönemin ve toplumun karakterini yansıtmakla beraber, ait olduğu toplumun sanata bakışını, geldiği noktayı görebilme adına birer vesika niteliğindedir.

Ferforje bahçe korkuluğu

ferforje bahçe korkulukları

ferforje duvar üstü korkuluk

ferforje bahçe korkuluk görselleri

ferforje bahçe korkuluk fiyatları