ferforje bina kapısı

Ferforje bina kapısı:

Ferforje bina giriş kapı modelleri, ferforje bina giriş kapı fiyatları, ferforje bina kapısı, dış kapı örnekleri, demir apartman kapısı için Savaşlar Ferforje ve Metal Atölyesini www.savaslarferforje.com  adlı web sitesinden takip edebilir, 0 (216) 3140837 nolu telefondan arayabilir ya da tasarım ve imalat sürecinin sorunsuz ilerlemesi ve en uygun model, tarz ve fiyat çalışmasının yapılabilmesi için İstanbul Ümraniye de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz

Web sitemizde sergilediğimiz ferforje bina giriş kapısı modelleri firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz ferforje bina giriş kapısı çalışmalarını içermektedir. Ferforje bina kapısı gibi dekoratif  unsurların  yapınıza katacağı artı değer tartışmasızdır.

Projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz anda sayısız ferforje bina kapı örneği ve farklı fiyat seçenekleri için Savaşlar Ferforje ve Metal Atölyesinin sizin için ideal bir çözüm ortağı olacaktır.

Cephe mimarisinin en önemli parçalarından biri olan ferforje bina kapıları, tarih boyunca inanışların, geleneklerin, zevk ve karakterlerin yansıtılmasına da aracılık etmiştir. Bina giriş kapıları, üzerindeki kilit, tokmak gibi aksamlarla kültürümüzün çarpıcı örneklerini sergiler. Ferforje bina kapıları genellikle dayanıklılık, güvenlik ve işlevsellik ve estetik gibi nedenlerle tercih edilmiştir. Ferforje kapılar parmaklıklı ve/veya bezemeli, katlanır veya sürgülü olarak sıcak dövme demir ve döküm teknikleriyle biçimlendirilmiştir. Ferforje bina kapıları, saraylardan evlere, otellerden ibadet mekânlarına kadar her alanda kullanılır. Ferforje, bina giriş kapılarında olduğu gibi bir çok alanda farklı tasarım çözümleri ve yeni teknik buluşlara açık geleneksel ve çağdaş çizgiler taşıyan bir zanaattır. Cumhuriyet dönemi mimarlığında kapı elemanları değişik formlar ve üsluplarda ele alınmıştı. Apartmanlaşma döneminde ise genellikle dövme demirden yapılmış, binanın güzelliğiyle uyumlu sade veya süslü kapılar ya da eklektik kapılar görüldü. Ferforje kapılar günümüzde ait olduğumuz kültür coğrafyasında da, önemini sürdürmektedir. Bir eve gittiğimizde bizi ilk karşılayan kapılardır. İlk izlenimde etkisi büyüktür, ev sahibinin kişiliği ve zevk anlayışı hakkındaki ipuçları kapıda gizlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir