Ferforje Pencere Korkuluğu

 

Ferforje pencere korkuluğu,ferforje pencere korkulukları, pencere korkuluk demiri
Ferforje pencere korkuluk modelleri, ferforje pencere korkuluk fiyatları, ferforje pencere korkulukları örnekleri için, Savaşlar ferforje ve metal işleri atölyesini www.savaslarferforje.com adlı web sitesinden takip edebilir 0216 3140837 nolu telefondan arayabilir yada tasarım ve imalat sürecinin sorunsuz ilerlemesi ve en uygun model, tarz ve fiyat çalışmasının yapılabilmesi için İstanbul Ümraniye de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ferforje pencere korkuluk modelleri ve fiyatları

Web sitemizde sergilediğimiz ferforje pencere korkuluğu modelleri firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz çalışmaları içermektedir. Ferforje pencere korkuluğu gibi dekoratif unsurların yapınıza katacağı artı değer tartışmasızdır.
Ferforje merdiven korkuluk modelleri ve fiyatları

Projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz anda sayısız ferforje pencere korkuluk örneği ve farklı fiyat seçenekleri için Savaşlar Ferforje ve Metal Atölyesinin sizin için ideal bir çözüm ortağı olacaktır

ferforje pencere korkulukları

Pencere, “yapıları aydınlatmak, havalandırmak, çerçeve, cam, panjur, perde gibi eklentilerle daha kullanışlı ve dekoratif bir duruma getirilen açıklık” olarak tanımlanır, Yol seviyesinde veya ulaşılabilir yükseklikte olanlara, tedbir, güvenlik ve dekorasyon amaçlı olarak ahşap ya da demirden yapılan korumalara, kafes/şebeke/ferforje pencere parmaklığı veya ferforje pencere korkuluğu denir. “Şebeke” ve “Ferforje” kavramları dil farklılıkları dışında uygulama ve işlevleri bakımından birbirlerinden farklı değildir. Ancak, “şebeke” cami, mescit, medrese, türbe gibi yapılarda sadece pencere açıklıklarında uygulanmıştır. “Ferforje” ise daha çok sivil mimaride, köşk, villa ve evlerde, nadiren de diğer yapı türlerinde karşımıza çıkmaktadır. Bu iki kavram arasında ortak olan en önemli özellik, hiç şüphesiz demirin dövülerek şekillendirilmesidir. Bu iki kavramı birbirinden ayıran en açık fark ise, uygulamada ve kullanımda ortaya çıkmaktadır. Şebekenin, dört tarafı pencere sövelerine yerleştirilirken, ferforjenin genelde alt ve yanları kenarlara sabitlenmekte, üst kısmı ise serbest olarak çeşitli demir süslemelerle sonlanmaktadır. Demirin süslemecilikte kullanımı başlangıçta dini yapılarda daha fazla yer bulmuşsa da, zamanla üretimin kolaylaşması ve biçimlendirme tekniklerindeki gelişmeler demir süsleme örneklerinin de artmasına yol açmıştır.

ferforje pencere korkuluğu

ferforje pencere korkulukları

ferforje pencere korkuluk modelleri

ferforje pencere korkuluk fiyatları

ferforje pencere korkuluk görselleri

demir pencere korkuluk